Marszałkowska

Marszałkowska, Warszawa / Centrum

Szczególy

Status
Sprzedane
Rodzaj
Mieszkanie
Data budowy
1935-37

Opis

MIESZKANIE SPRZEDANE.

Kamienica projektu Lucjana Korngolda, reprezentuje późny modernizm. Należała do najbardziej nowoczesnych kamienic tego okresu. Do dziś stanowi jedną z najciekawszych przykładów architektury funkcjonalistycznej, zachowanych w Warszawie.

Odnowiona, kilka lat temu, fasada z piaskowca, czarny, granitowy portal, nadają kamienicy reprezentacyjny charakter.

Od 2015 roku cała kamienica została wpisana do rejestru zabytków.

Na II piętro możemy dojść odnowioną klatką schodową (prace kończą się już niebawem) lub wjechać windą. To, co zwraca naszą uwagę od razu, to wysokość wnętrza, jego kamieniczny charakter połączony z meblami duńskiego designu lat 70-tych i duże okna, w tym trójdzielne porte-fenêtre z wyjściem na balkon w salonie. O tym, że w mieszkaniu panuje wyjątkowo dobra energia świadczy ilość roślin, które widać, że czują się tu doskonale. Mijamy przedpokój z uroczym okienkiem, które pięknie doświetla tę część mieszkania (tu znajduje się również toaleta gościnna), wchodzimy do przestronnej części dziennej. Właścicielka – architektka, znalazła bardzo ciekawe rozwiązanie, które daje poczucie połączonej przestrzeni dwóch funkcji, oddzielając jednocześnie kuchnię od salonu. Dalej, dwuskrzydłowymi drzwiami, wchodzimy do części prywatnej, na tyle dużej przestrzeni, że mieści się w niej sypialnia wraz z miejscem do pracy. Mijamy pojemną garderobę i dochodzimy do prywatnej łazienki przy sypialni z wolnostojącą wanną.

Mieszkanie wykończone zostało z niezwykłym wyczuciem i stanowi świetną bazę, którą przyszły właściciel łatwo może oswoić dodając swoje meble i elementy wykończenia.

Podobne oferty