Mokotowska

Warszawa / Centrum

Szczególy

Status
Do wynajęcia
Rodzaj
Mieszkanie

Opis

MIESZKANIE WYNAJĘTE.

Czytam w Wikipedii, że „przy przy Mokotowskiej, na początku XIX wieku, w większości stały drewniane budynki, a zabudowa kończyła się na wysokości ulicy Pięknej. Znaczący rozwój ulicy przypada na drugą połowę XIX wieku, kiedy zaczęły powstawać przy niej czynszowe kamienice. Na przełomie XIX i XX wieku powstało również wiele secesyjnych kamienic. Ulica, mimo zniszczeń wojennych, zachowała wiele ze swego arystokratycznego charakteru(…)”.

Cały czas ten fragment Centrum symbolizuje pewną wyjątkowość. Często pieszy tryb poruszania ułatwia spontaniczne przystanki, a to w księgarni, butiku z ubraniami, kawiarni lub bardziej wyszukanej perfumerii. Miałam zawsze to wrażenie, że Mokotowska stanowi pewną oś w kierunku europejskiego bycia w mieście. Dzisiaj ten styl rozciągnął się już nieco szerzej, chociaż cały czas zostajemy w kręgu Placu Trzech Krzyży, Koszykowej i Placu Zbawiciela.

Właśnie w tej części Warszawy, w drugiej, cichej linii zabudowy, na wysokim, przedostatnim piętrze, w jednej z pięknie utrzymanych kamienic z windą, zaglądamy do niezwykle jasnego, artystycznego wnętrza. Przestronna część dzienna, która łączy salon z otwartą kuchnią znajduje się tuż po prawej stronie od wejścia. Zachwyca widokiem na korony drzew, Aleje Ujazdowskie oraz Park Ujazdowski w oddali. Duży stół kuchenny od razu mówi o Właścicielach, że są ludźmi gościnnymi, tworzącymi bardzo ciepłą atmosferę domu. W drugiej części znajdują się dwie sypialnie (jedna przechodnia, która może pełnić funkcję gabinetu lub pokoju dla dziecka, druga główna, zapraszająca w swojej prostocie i stylu). Mamy do dyspozycji również pokój kąpielowy z wolnostojącą wanną oraz prysznicem, a także toaletę gościnną i garderobę, w której Właściciele zorganizowali miejsce na pralkę.

Niektóre prezentowane elementy wyposażenia mieszkania mogą ulec wymianie, ze względu na ich sentymentalną wartość.

Podobne oferty