Narbutta

Warszawa / Mokotów

Szczególy

Status
Sprzedane
Rodzaj
Mieszkanie

Opis

PODPISANA UMOWA PRZEDWSTĘPNA.

Historia kamienicy sięga czasów Jerzego Narbutta, do którego należał niegdyś teren posesji. Następnie przeszedł w ręce Edwarda Rudowskiego, który jej fragment sprzedał Stanisławowi Hiszpańskiemu, znanemu, warszawskiemu szewcowi, który pod szyldem z niedźwiedziem, szył eleganckie, o prostej linii buty dla arystokratów, generalicji oraz na dwory królewskie.

To właśnie tu, na piętrze, w willi przy Narbutta, znajdowała się rezydencja Rodziny hiszpańskich.

Nieruchomość jest prawdopodobnie najstarszym domem przy tej ulicy. Dzisiaj na posesję prowadzi odrestaurowana, kuta brama.

Do dyspozycji mieszkańców jest miejsce postojowe na tyłach willi. Latem, zazieleniony ogród daje poczucie bycia w jednorodzinnym domu, a także oddziela od sąsiednich zabudowań, dając trzem apartamentom mieszczącym się willi, należytą intymność.

Wchodzimy prywatnym wejściem, dedykowanym wyłącznie dla tego apartamentu. Z przestronnego holu, który kryje dużo cennej przestrzeni do przechowywania rzeczy oraz wierzchniej garderoby, schodami, docieramy na piętro. Ponad 3 metry wysoka przestrzeń zwraca uwagę narożnym usytuowaniem oraz dużą ilością okien, przez które pięknie zagląda dzienne światło.

Obecnym właścicielom zależało na zachowaniu jak największej ilości oryginalnych elementów, dlatego odrestaurowane zostały historyczne drzwi, parkiet, stolarka okienna, a także zachowane zostały pojedyncze sztuki porcelanowych włączników.

Tuż przy salonie znajduje się widna kuchnia ze spiżarką. Dzisiaj oddzielona ścianą od jadalni, ale istnieje możliwość jej połączenia z częścią dzienną. Po prawej stronie mieszczą się dwie sypialnie (przy jednej pojemna garderoba). Utrzymany, oryginalny układ mieszkania daje możliwość niezależnego wejścia z salonu do pokoi, zaś między pokojami jest amfiladowy układ. Tuż przy klatce schodowej znajdują się łazienka z oknem oraz osobna toaleta.

Fantastyczne usytuowanie w willowej, jednej z najlepszej części Górnego Mokotowa. Bliskość parków, komunikacji miejskiej, sklepów, szkół, restauracji.

Kamienica bezczynszowa z miejscem postojowym na posesji.