Okólnik

Szczególy

Status
Wynajęte
Rodzaj
Mieszkanie

Opis

MIESZKANIE WYNAJĘTE.
Neoklasyczna kamienica, schowana przed gwarem, a jednocześnie usytuowana w Centrum miasta, kryje niezwykle artystyczne wnętrze. 3,6 m wysoki salon, skupia uwagę na odważnej, czarnej ścianie z kominkiem, dzielącej dwa, duże, klasyczne okna. Nierzadko można tu usłyszeć melodie dobiegające z Uniwersytetu muzycznego F.Chopina, stojącego vis à vis.
Trzeba przyznać, że sąsiedztwo jest doborowe. Poza uczelnią, przy tej samej ulicy stoi gmach biblioteki Krasińskich, zaprojektowanej przez Juliana Gay, będącego jednocześnie autorem projektu kamienicy przy Okólnik, w której znajduje się oferowane do wynajmu wnętrze.
O ile wspomniany wcześniej salon pełni funkcję typowo salonową, o tyle kuchnia, która ma również wyjście na balkon, stanowi miejsce porannych i wieczornych spotkań domowników. Zdefiniowana zabytkowym stołem, który stanowi oś dzielącą rząd czarnej, niskiej zabudowy kuchennej od obszernej, drewnianej biblioteki. Wypełnione książkami oraz różnymi bibelotami czarne półki nadają tej przestrzeni przytulny charakter.
W części mieszkania od strony podwórka kamienicy znajduje się główna sypialnia z balkonem oraz mniejszy pokój mogący pełnić funkcję pokoju gościnnego lub gabinetu. Wszędzie w pokojach na podłogach jest dąb ułożony w klasyczną jodełkę. Łazienka oraz toaleta wykończone zostały w ciepłych beżach, a na podłodze kaflami nawiązującymi do wzorów z epoki. Łazienka wyposażona jest zarówno w wannę jak i kabinę prysznicową.
Jasną kolorystykę uzupełnia drewniana szafka utrzymana z naturalnym drewnie.
Mieszkanie przeszło ostatnio kapitalny remont, nie było jeszcze zamieszkałe.