Szczególy

Status
Na sprzedaż
Rodzaj
Mieszkanie

Opis

MIESZKANIE SPRZEDANE.

Centralna część miasta z reprezentacyjnym Śródmieściem. Paradne kamienice z pięknymi zdobieniami w ostatnich latach przechodzą rewitalizacje, dzięki którym odzyskują swój dawny urok.

To właśnie tutaj znajduje się nasza najnowsza oferta na sprzedaż: przestronny apartament o powierzchni 146,82 m2 (wg pomiarów wykonanych przez geodetę) usytuowany na 3-cim piętrze w kamienicy z przełomu XIX i XX wieku. Na każdej kondygnacji wyłącznie jeden lokal. W budynku nie ma windy.

Obecni właściciele, kochający klimaty przedwojennych kamienic, przeprowadzając remont postanowili odrestaurować wszystkie oryginalne elementy : wewnętrzną stolarkę, drewniane podłogi, skrzynkowe okna, kaflowe piece, sztukaterię, wszystko po to, aby zachować klimat epoki.
Dwa kaflowe piece w kolorze złamanej bieli zdecydowały o kolorystyce wnętrza, to do nich pieczołowicie dobrano kolor ścian ponad 30-sto metrowej jadalni, po której krąży północne i zachodnie światło. Dyskretna biała zabudowa kuchenna nie dominuje w tym pomieszczeniu, jest raczej tłem dla dużego, jadalnianego stołu nadającego charakter temu wnętrzu.
Wysokie sufity (340 cm) z opaską pięknej sztukaterii oddają ducha secesyjnej architektury. Prezentowane wnętrze może być przykładem perfekcyjnego połączenia historycznej tkanki (architektura) ze współczesną klasyką (meble ruchome) oraz sztuki nowoczesnej .
Wnętrze w układzie amfiladowym, składające się z holu, który prowadzi nas do : pokoju gościnnego/gabinetu z  dwustronnym piecem kaflowym, łazienki gościnnej z kabiną prysznicową oraz ukrytego w korytarzu pomieszczenia gospodarczego, salonu z kolejnym piecem kaflowym oraz przejściem amfiladowym do kolejnych pomieszczeń : jadalni z kuchnią, sypialni master z garderobą oraz prywatnym pokojem kąpielowym z wanną i prysznicem.
W kamienicy niedawno zakończono remont dachu, wcześniej remont instalacji i pionów. Aktualnie trwa remont elewacji.

W sąsiedztwie Hala Koszyki, modne gastronomiczne lokale przy ulicy Poznańskiej, lokalne kawiarnie, cukiernie, piekarnie. Metro Politechnika.

 

Podobne oferty