Kolonia Lubeckiego

4 Sypialnie
1 Łazienki
126,5 m2
3 500 000

Szczególy

Status
Na sprzedaż
Rodzaj
Mieszkanie

Opis

Zabytkowe osiedle z przełomu lat 20-tych i 30-tych XX wieku wybudowane według projektu wybitnego architekta Mariana Lalewicza. Wpisane do rejestru zabytków. Kamienica usytuowana przy jednej z kameralnych, jednokierunkowych uliczek, otoczonej zielenią.

Rozłoożysta lipa, stojąca na podwórku, zagląda odważnie do wysokości drugiego piętra, gdzie znajduje się apartament. To klimatyczne wnętrze z dwustronną, wschodnio-zachodnią ekspozycją, wysokimi ponad 3 m sufitami, ujmuje swoim minimalizmem oraz neutralną kolorystyką.

Właściciele z najwyższą czułością do historii wnętrza, przeprowadzili jego adaptacje, nie ingerując w oryginalny układ, a zachowując elementy wykończenia (np.oryginalny piec kaflowy), które dodają charakteru i uroku tej przestrzeni. Duża, rodzinna kuchnia z jadalnią, przestronny salon z wykuszem, cztery wygodne pokoje, garderoba, łazienka oraz oddzielna toaleta zamknięte na 127 metrach kwadratowych, są przykładem wnętrza, które genialnie łączy funkcjonalność z przedwojenną elegancją.
Pobielony parkiet nawiązujący do skandynawskiego stylu, dodatkowo rozświetla wnętrze i czyni je jeszcze bardziej przestronnym.

Mieszkanie ma dwoma balkony! W budynku jest winda.

Podobne oferty